Można ruszać z budową stadionu


Zdjęcie do artykułu: Można ruszać z budową stadionu

Jest już pozwolenie na budowę stadionu przy ulicy Struga. To kolejny po kortach tenisowych i hali widowiskowo-sportowej obiekt, który będzie tworzył Radomskie Centrum Sportu.

 

- To bardzo ważna chwila. Na naszych oczach przy ulicy Struga rośnie najnowocześniejsza województwie mazowieckim hala widowiskowo-sportowa, a za chwilę ku górze będą pięły się trybuny stadionu. Jesienią 2018 roku zarówno w hali widowiskowo-sportowej jak i na stadionie nasze zespoły sportowe będą mogły rozgrywać pierwsze mecze. Wykonawca na plac budowy wejdzie w połowie maja, po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę - mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Stadion piłkarski na 15 tysięcy miejsc ma spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne. W 2018 roku będzie gotowy budynek główny wraz z zadaszoną trybuną, na której znajdzie się 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Jednocześnie ma również powstać trybuna równoległa do głównej. Będzie tam nie mniej 2 tysiące, a docelowo 5 tysięcy miejsc siedzących. - Dzięki uzyskaniu pozwolenia na budowę obiektu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji może rozpocząć negocjacje z wykonawcą. Chcemy, aby już w pierwszym etapie powstały dwie pełne zadaszone trybuny na 8,5 tysiąca miejsc. To dla  nas bardzo ważne, dlatego rozmowy zostaną rozpoczęte jak najszybciej - mówi prezydent Radosław Witkowski.

 

Na głównej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencyjna, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata.

 

Stadion po zakończeniu pierwszego etapu realizacji ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie. W I etapie ma być to 1600 luksów z możliwością rozbudowy do 2000 luksów w II etapie.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email