W hali przy ul. Struga powstanie Galeria Radomskiego Sportu


Zdjęcie do artykułu: W hali przy ul. Struga powstanie Galeria Radomskiego Sportu

Ruszyła akcja gromadzenia pamiątek, które zostaną zaprezentowane w Galerii Radomskiego Sportu. Ta ma powstać w pomieszczeniach powstającego Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga.

 

- Zamierzamy w tej galerii pokazać wiele lat historii i wiele sukcesów radomskiego sportu. To nie tylko dyscypliny, które są dziś na topie, czyli pika nożna, siatkówka, czy koszykówka, ale także wiele innych promujących nasze miasto na przestrzeni lat - mówi prezydent Radosław Witkowski. Apeluje jednocześnie do radomian o przekazywanie pamiątek związanych z zawodnikami i ważnymi wydarzeniami. - Podzielmy się naszym wspólnym dobrem i przypomnijmy dni wielkiej chwały radomskiego sportu - zachęca prezydent. – Dla wielu osób te pamiątki mogą mieć dużą sentymentalną wartość, ale gwarantujemy, że wszystkie znajdą godne miejsce - dodaje jeden z pomysłodawców utworzenia galerii Jacek Szlegier.

 

Pamiątki, które później zostaną wyeksponowane będzie gromadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Czeka m.in. na zdjęcia, stroje zawodników, ich trofea i wszystko to, co będzie przypominało u sukcesach radomskich sportowców. MOSiR ma już m.in. ofiarowane przez rodzinę Kazimierza Paździora pamiątki po mistrzu olimpijskim w boksie. - Sam byłem świadkiem wielu bardzo ciekawych wydarzeń. Myślę, że zgromadzenie wielu eksponatów w jednym miejscu pozwoli pokazać jak bardzo Radom kocha sport – podkreśla wieloletni dziennikarz Jerzy Figas.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email