Baseny Orka i Delfin będą otwarte!


Zdjęcie do artykułu: Baseny Orka i Delfin będą otwarte!

 

Wyniki badań próbek wody przeprowadzone przez radomski Sanepid potwierdziły, że jakość wody w basenach Orka i Delfin jest bardzo dobra i nie przekracza żadnych dozwolonych parametrów. Tym samym obiekty zostaną otwarte w czwartek, 24 maja.

 

Przypomnijmy, że problemy z wynikami badań zaczęły się w momencie, gdy firma zewnętrzna odpowiedzialna za przeprowadzanie badań, zdecydowała się na badanie laboratoryjne próbek poza Mazowszem. Próbki pobierane były jednego dnia, a z racji, że trafiały do laboratorium w Gdyni, docierały tam po kilkunastu godzinach, a poddawane były badaniu dopiero kolejnego dnia. Podobny problem wystąpił w ośrodku dla niepełnosprawnych oraz w Grójcu. Prowadzone krzyżowo badania w radomskim Sanepidzie potwierdzały, że jakość wody w naszych basenach jest bardzo dobra i nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego – informuje Dyrektor Zarządzający MOSiR, Robert Dębicki.

 

Badania pobranych w poniedziałek próbek, których wyniki poznaliśmy dzisiaj, nie wykazały obecności mikroorganizmów, jakichkolwiek bakterii.

 

Tym samym od czwartku, 24 maja, od godz. 8 oddajemy do użytku obydwa nasze obiekty. - Tak, jak do tej pory, będziemy sprawowali nadzór nad jakością wody, a tym samym nad bezpieczeństwem korzystających z obiektów basenowych - kończy dyrektor.

 

Zdjęcie do artykułu: Oświadczenie MOSiR-u ws. zamknięcia basenów
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email