Tancerze z całego świata zaprezentują się w weekend


Zdjęcie do artykułu: Tancerze z całego świata zaprezentują się w weekend

W najbliższy weekend Radom ponownie będzie organizatorem Freedom Dance Cup 2018. Od samego początku nazwa turnieju odwołuje się do idei wolności. Będzie to już trzecia edycja wielkiego tanecznego widowiska, ale po raz pierwszy uczestnicy powalczą też o tytuł Mistrzów Świata w 10-ciu tańcach we wszystkich kategoriach wiekowych.

- Pary, które nie tańczą wszystkich dziesięciu tańców, tylko reprezentują jeden styl, też mają szansę się zaprezentować. W ramach Freedom Dance Cup 2018 odbędą się również turnieje towarzyszące, chociażby turniej OPEN. Umiejętności tancerzy oceni grono najwybitniejszych sędziów z dziewięciu krajów świata - zapowiada współorganizator Freedom Dance Cup, Tomasz Reindl.

W zawodach weźmie udział około 200 par. Na radomskim parkiecie zaprezentują się tancerze z Anglii, Holandii, Rosja, Białorusi, Ukrainy, Islandii, Włoch i Polski.

- Jesteśmy miastem, które ma wyjątkowo bogate tradycje taneczne. To m.in. historia znakomitych formacji, chociażby naszego radomskiego Akantu, które osiągały sukcesy w kraju i za granicą. Myślę, że Radom to najlepsze miejsce do organizacji tego typu imprezy. Mam nadzieję, że zawody już na stałe pozostaną w kalendarzu ważnych wydarzeń w naszym mieście. Wierzę, że przyszłoroczna edycja Freedom Dance Cup odbędzie się już w nowej hali widowiskowo-sportowej, którą budujemy po to, aby móc organizować wielkie i prestiżowe imprezy o zasięgu międzynarodowym – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Galę finałową Freedom Dance Cup 2018 poprowadzi Rafał Maserak, wielokrotny wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.

- Radom kojarzy mi się z najlepszej strony, z moimi obozami, szkoleniami, trenerami, czyli Moniką i Romanem Pawelcami. To tu stawiałem swoje pierwsze kroki w tańcu. Cieszę się, że będę mógł poprowadzić ten turniej. Warto przyjść w ten weekend do hali MOSiR i zobaczyć najlepszych tancerzy świata. Dla radomskich widzów przygotowałem też specjalną niespodziankę – zachęca tancerz Rafał Maserak.

Zmagania tancerzy będzie można podziwiać w najbliższą sobotę i niedzielę w hali radomskiego MOSiR-u przy ulicy Narutowicza. Pierwszy dzień zawodów rozpocznie się o godz. 9.00. Zakończy go gala finałowa o godz. 18.30. W niedzielę, 23 września uczestnicy powalczą od godz. 9.00. Jury turnieju wyłoni zwycięzców podczas gali finałowej o godz. 18.00. Bilety są do nabycia w kasach MOSiR.

Organizatorami Freedom Dance Cup 2018 są Centrum Tańca Roman i Monika Pawelec, WDC World Dance Council oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email