Zbliża się Freedom Dance Cup 2019


Zdjęcie do artykułu: Zbliża się Freedom Dance Cup 2019

W najbliższy weekend Radom stanie się stolicą tańca. 21 i 22 września hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie gościła najlepsze taneczne pary świata w ramach czwartej edycji Freedom Dance Cup.

 

– Naszą ambicją było stworzenie takiego turnieju, dzięki któremu będziemy mogli wrócić do bogatych radomskich tradycji tanecznych. Cieszę się, że znaleźliśmy godnych partnerów do organizacji Freedom Dance Cup. Dla mnie jest to także wydarzenie o olbrzymim potencjale promocyjnym. Po raz kolejny będziemy mogli pokazać uczestnikom turnieju, którzy przyjadą do nas z prawie każdego zakątka globu, jak piękne jest nasze miasto – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Do tej pory w zawodach zadeklarowało swój udział ponad 560 par, a zapisy wciąż trwają. Tancerze będą rywalizować w ramach Mistrzostw Świata w 10 tańcach oraz Pucharu Świata w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Zmagania będą się toczyć w kilku kategoriach wiekowych. – W Radomiu pojawi się bardzo międzynarodowy skład. Pojawią się tancerze m.in. z Anglii, Rosji, USA, Hong Kongu, Islandii, Włoch, Szwecji, Ukrainy, Białorusi i Polski. Oceniać ich będzie 15 sędziów – zapowiada Tomasz Reindl, współorganizator Freedom Dance Cup.

Sobotnią i niedzielną galę finałową poprowadzi Rafał Maserak, wielokrotny wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.Początek zmagań od godz. 9.00. Sobotnia gala finałowa rozpocznie się o godz. 18.30, natomiast niedzielna o godz. 18.00.

Bilety na Freedom Dance Cup 2019 w przedsprzedaży można kupić w Centrum Informacji Turystycznej (budynek dworca PKP) oraz w Centrum Tańca Monika & Roman Pawelec.Wejściówki będą dostępne także w dniu wydarzenia w kasach hali MOSiR. W przedsprzedaży cena wyjściówek - 20 złotych, w dniu imprezy – 30 złotych. Bilet obowiązuje na jeden dzień tanecznych zmagań.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email