Zapraszamy na mistrzostwa Polski U18 RADOM 2020


Zdjęcie do artykułu: Zapraszamy na mistrzostwa Polski U18 RADOM 2020

Nie tylko uczestnicy Mistrzostw Polski do lat 18 w najbliższy weekend staną przed szansą, żeby zmagać się o medale w lekkoatletycznych potyczkach. Swoich sił na skoczni czy rzutni będą mogli spróbować także najmłodsi fani królowej sportu!

 

Jeszcze nie opadły emocje po rywalizacji najlepszych juniorów, a do Radomia pomiędzy 18 a 20 września, zawitają uczestnicy 52. PZLA Mistrzostw Polski U18. Zawody w kalendarzu zastąpiły Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zmagania rozpoczną się już w piątek o godz. 10, a uroczystą ceremonię otwarcia przewidziano na godz. 14.30. Szczegóły dotyczące imprezy, w tym harmonogram, można poznać na stronie radom2020.pl

 

W krajowym czempionacie udział weźmie kilkunastoosobowa reprezentacja RLTL Optima Radom. Nadzieje na medal pokładane są m.in. w płotkarce Natalii Szczęsnej, sprinterze Tomaszu Gizickim i Martynie Prygiel. W ubiegłym roku na imprezie tej rangi ta ostatnia była czwarta w rzucie oszczepem. Przed własną publicznością chce stanąć na podium.

 

Warto wybrać się na imprezę całą rodziną, bowiem na placu przed stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu od ulicy Narutowicza, w sobotę, 19 września, zagości miasteczko lekkoatletyczne „Lekkoatletyka dla każdego”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, żeby spróbowały rywalizacji m.in. w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, czy sprawdziły swoją skuteczność w rzucie do celu. Do zdobycia będą m.in. medale i pamiątkowe dyplomy. Miasteczko będzie czynne w sobotę od godz. 10 do 16.
Wstęp na mistrzostwa oraz do miasteczka lekkoatletycznego będzie bezpłatny.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email