Najlepsi sportowcy nagrodzeni


Zdjęcie do artykułu: Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Sportowcy, trenerzy, działacze i sponsorzy zostali nagrodzeni podczas dorocznej Gali Mistrzów Sportu zorganizowanej przez Prezydenta Radomia. Tym razem, z powodu pandemii uroczyste wręczenie statuetek odbyło się bez udziału publiczności.

Jak zawsze była to jednak okazja do podsumowania osiągnięć radomskich zawodników w minionym roku. – W tym roku skromna uroczystość, ale nie chcieliśmy przerywać tej dobrej tradycji nagradzania tych, którzy przynoszą nam dużo radości, i dzięki którym o Radomiu jest głośno - mówił, witając nagrodzonych, wiceprezydent Mateusz Tyczyński.


Tak jak każdego roku, nagrody zostały wręczone w kilku kategoriach. Poznaliśmy „Złotą Dziesiątkę Sportowców”, „Galerię Trenerów”, „Drużynę Roku”, Sportowa Nadzieję Roku”, „Sportową Imprezę Roku”, „Sponsora Roku”, „Osobowość Roku” oraz laureatów nagrody „Serce dla Sportu”. - Z uwagi na pandemię to był rok szczególny. Państwo jako sportowcy na pewno wyjątkowo mocno to odczuli. Nie odbyły się przecież najważniejsze imprezy sportowe. Tym bardziej gratuluję osiągnięć. Dziękuję za to, że pomimo tych trudnych czasów pokazaliście hart ducha i prawdziwy sportowy charakter. Mam nadzieję, że ten rok będzie już dużo lepszy i w normalnych warunkach będziecie mogli osiągać swoje cele, i tak jak do tej pory będziecie pięknie promować nasze miasto - mówił, wręczając statuetki, prezydent Radosław Witkowski.


Złota Dziesiątka Sportowców

Paweł Brach – BKS Radomiak - srebrny medalista MP seniorów, młodzieżowy mistrz Polski w kat. 57 kg, członek kadry narodowej w boksie olimpijskim.

Weronika Falkowska – Akademia Tenisowa Masters - reprezentantka kraju, złota medalistka halowych MP seniorów w grze podwójnej i w grze pojedynczej, złota medalistka młodzieżowych MP; 724. miejsce na światowych listach WTA.

Martyna Kotwiła – RLTL ZTE - srebrna medalistka MP seniorów w biegu na 200 m i w sztafecie 4x400 m, młodzieżowa mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 i brązowa medalistka w biegu na 200m, kadrowiczka.

Patryk Kozłowski – RLTL ZTE - brązowy medalista MP seniorów w biegu na 5000 m, wicemistrz kraju na 4000 m w przełajach, złoty medalista młodzieżowych MP  na 5000 m i młodzieżowy MP na 4000 w przełajach.

Arkadiusz Kułynycz – złoty medalista Mistrzostw Polski seniorów w zapasach stylu klasycznego w wadze 87 kg, członek kadry narodowej.

Rossi Pereira Leandro – RKS Radomiak - jeden z najlepszych piłkarzy radomskiego zespołu występującego na boiskach Fortuna 1 Ligi.

Paulina Nogaj – MKS Wodnik - czołowa pływaczka kraju, multimedalistka MP seniorów i młodzieżowych MP w pływaniu, zawodniczka kadry narodowej.

Daniel Rutkowski – MMA - były zapaśnik, obecnie mistrz MMA w kategorii wagowej 66 kg, najlepszy zawodnik krajowych rankingów MMA.

Agata Witkowska – E.Leclerc Moya Radomka Radom - jedna z najlepszych, najbardziej doświadczonych libero siatkarskiej Tauron Ligi.

Natalia Wosztyl – RLTL ZTE - srebrna medalistka MP w biegu na dystansie 400 m przez płotki, srebrna medalistka w sztafecie 4x100 m, młodzieżowa mistrzyni kraju  na 400 m przez płotki, młodzieżowa mistrzyni w sztafecie 4x100 m, a także młodzieżowa wicemistrzyni Polski  na 400 m.

 

Galeria Trenerów

Dariusz Banasik – RKS Radomiak – trener zespołu Radomiaka, czwartejdrużyny Fortuna 1 Liga sezonu 2019/2020; szkoleniowiec, który wprowadził zespoł do baraży o awans do ekstraklasy.

Riccardo Marchesi – E.Leclerc Moya Radomka – trener siatkarek; dzięki jego pracy i zaangażowaniu radomska drużyna stała się rewelacją rozgrywek i obecnie zajmuje 2. miejsce w siatkarskiej ekstraklasie.

Leszek Trzos – RLTL ZTE – trener lekkiej atletyki, którego podopieczni corocznie zdobywają medale w impreazach mistrzowskich, we wszystkich kategoriach wiekowych.

Robert Witka – HydroTruck - trener ekstraklasowych koszykarzy, w przeszłości czynny zawodnik, obecnie realizuje swoje pasje jako szkoleniowiec.

Sławomir Żeromiński – BKS Radomiak – trener i wychowawca kilku pokoleń zawodników w boksie olimpijskim, obecnie jego podopiecznymi są m.in. medaliści MP Paweł Bracha i Agata Kaczmarska.

 

Nadzieja Sportowa Roku

Joanna Hajdrowska – RLTL ZTE – brązowa medalistka lekkoatletycznych MP seniorów, młodzieżowa mistrzyni kraju w rzucie oszczepem.

Maciej Klimek –MKS Victoria - złoty medalista MP Juniorów w czwórboju nowoczesnym, kadrowicz, reprezentant i jeden z najbardziej utalentowanych zawodników kraju tej dyscypliny

Marcel Szymański – RKS Radomiak - reprezentant Polski w kategorii do lat 16. Mimo młodego wieku od zeszłego sezonu w kadrze pierwszoligowego zespołu Radomiaka, w którym zanotował już debiut.

 

Impreza Sportowa Roku

Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach - w zawodach wzięli udział najlepsiz apaśnicy stylu klasycznego Polski, medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Organizatorem prestiżowej imprezy było Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego "Olimpijczyk".

 

Drużyna Roku

RKS Radomiak - piłka nożna – 4. miejsce w debiutanckim sezonie 2019/2020 Fortuna 1 Ligi, udział w barażach o awans do ekstraklasy. W nowym sezonie drużyna nadal zalicza się do czołówki i po rundzie jesiennej w tabeli rozgrywek Fortuna 1 Ligi plasuje się w czołówce tabeli.

 

Sponsor Roku

Enea Wytwarzanie – spółka energetyczna od wielu lat wspiera lokalny sport; to między innymi dzięki pomocy i owocnej współpracy z tym sponsorem piłkarze Radomiaka czy zespół siatkarzy Cerrad Enea Czarni mogą realizować swoje ambitne zamierzenia sportowe. Co warte podkreślenia, mimo pandemii Enea Wytwarzanie nie zaprzestała finansowania sportu w Radomiu i w całym regionie radomskim.

 

Osobowość Sportowa Roku

Andrzej Falkiewicz– KS Start - prezes klubu, który w ostatnim okresie zakończył dwuletni proces inwestycyjny obiektu użyteczności publicznej przy ul. Wernera 29/31 polegający na wybudowaniu hali sportowej z widownią i zapleczem. Oddanym do użytku obiekcie w 2020 roku trenuje judo ok. 200 dzieci i młodzieży.

 

Serce dla Sportu

Jarosław Ludwiński - prezes Szkolnego Związku Sportowego, członek zarządu SZS Warszawy i województwa mazowieckiego. Od kilkudziesięciu lat niestrudzony propagator sportu wśród dzieci i młodzieży, inicjator oraz pomysłodawca wielu przedsięwzięć promujących zdrowy styl życia nie tylko wśród najmłodszych.

Mirosław Mucha – jedna z najbarwniejszych postaci radomskiego sportu; swoją przygodę rozpoczynał od piłki nożnej na nieistniejącym już wojskowym stadionie przy ul. Struga. Od niespełna 50 lat kibicom kojarzy się z radomską siatkówką, to na nim spoczywa techniczne przygotowanie meczów zarówno zespołu Cerrad Enea Czarni, jak i E.Leclerc Moya Radomka.

Andrzej Wiatrak – starsi kibice pamiętają p. Andrzeja jako utalentowanego piłkarza, który z czasem swoje zainteresowanie i sportową pasję zaczął dzielić z tenisem  stołowym. Ogromne doświadczenie i zaangażowanie przyniosło znakomite rezultaty. Z upływem lat stał szkoleniowcem, którego podopieczni w tej dyscyplinie odnosili ogromne sukcesy. Trener i wychowawca kilku pokoleń zawodników, którzy przez lata występowali na poziomie ekstraklasy, zdobywali medale Mistrzostw Polski.

Wyboru laureatów dokonała kapituła, w skład której weszli członkowie Rady Sportu oraz radomscy dziennikarze sportowi.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email