Na stadionie MOSIR-u będzie podgrzewana murawa


Zdjęcie do artykułu: Na stadionie MOSIR-u będzie podgrzewana murawa

- Zrobimy wszystko, aby w przyszłym sezonie - oczywiście mamy nadzieję, że po awansie do PKO Ekstraklasy - Radomiak mógł rozgrywać swoje mecze w Radomiu - zapowiedział prezydent Radosław Witkowski.

Wspólnie z władzami klubu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zostało wypracowane rozwiązanie, dzięki któremu stadion przy ul. Narutowicza spełni wymogi PZPN. MOSiR zaprosi do współpracy partnera, który na własny koszt zamontuje system podgrzewania murawy. W zamian będzie mógł bezpłatnie korzystać z obiektów do momentu skompensowania poniesionych nakładów. W podgrzewaną murawę gotów jest zainwestować sam Radomiak. - Naszym wspólnym zdaniem to najbardziej racjonalne rozwiązanie. Klub zamiast płacić za wynajem stadionu poza Radomiem, zainwestuje te środki w naszym mieście, wzbogacając na stałe jego bazę sportową – podkreśla prezydent.


- Piłka nożna to spektakl, którego podstawą są kibice. I to dla nich jest najważniejsze, aby ten sport był na miejscu. Pojawiła się szansa, abyśmy mogli grać w Radomiu i bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z miastem uda się tę szansę wykorzystać - mówi prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski.

Dodatkowe prace na stadionie przy ul. Narutowicza, które są niezbędne oprócz montażu systemu podgrzewania murawy, ma wykonać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email