Zostań olimpijską nadzieją!


Zdjęcie do artykułu: Zostań olimpijską nadzieją!

To będzie wyjątkowe zakończenie lata w Radomiu. Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie wystąpią w naszym mieście 14 września 2022 roku. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować będą w formule dwuboju lekkoatletycznego. Najlepsi uzyskają prawo startu w rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z całego kraju.


Zaplanowanym zawodom przyświeca idea m.in. popularyzacji lekkiej atletyki wśród najmłodszych dzieci, promocja postaw patriotycznych oraz prospołecznych, wyrównywanie szans dzieci w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Prawo startu w zmaganiach mają dziewczynki i chłopcy w kategorii U12 (roczniki 2011-2012) posiadający stosowną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na udział w zawodach.


Rywalizacja odbywać się będzie w formule dwuboju lekkoatletycznego na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza. – Każdy zawodnik będzie rywalizował w dwóch konkurencjach, jednej biegowej, jednej technicznej. Suma punktów uzyskanych w nich wliczana jest do dwuboju – tłumaczy Artur Błasiński, koordynator radomskiej imprezy. Dziewczęta i chłopcy mogą startować w takich konkurencjach jak bieg na 60m, bieg na 300m, skok w dal ze strefy, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Prawo startu w zawodach finałowych uzyskają zawodnicy oraz zawodniczki, które zajmą miejsca 1-15 w punktacji dwuboju.


Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekają medale oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom oraz pakiet startowy. Składać się będą na niego numer startowy z agrafkami, okolicznościowa koszulka, dyplom uczestnictwa, talon na posiłek, upominki od sponsorów.


Warto podkreślić, że występ w zawodach jest możliwy po zgłoszeniu w systemie elektronicznym poprzez panel: https://zapisy.domtel-sport.pl/lekkoatletyczne-nadzieje-olimpijskie-v8065. Uwaga, decyduje kolejność zgłoszeń, a ich limit to 600 osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 września 2022 r.


Początek rywalizacji na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu 14 września (środa) godz. 11.30.


Sportowe zmagania to jednak nie wszystko. – Uczestnicy zawodów będą mieli możliwość spotkać się z mistrzami sportu wywodzącymi się z naszego miasta i regionu. Są wśród nich uczestnicy mistrzostw świata i Europy, medaliści i rekordziści mistrzostw Polski. Wszyscy będą mogli także spędzić miło czas w lekkoatletycznym miasteczku, które ustawione zostanie na obiekcie MOSiR – wylicza Artur Błasiński.


Informacje dotyczące wydarzenia na bieżąco będziecie mogli śledzić na Fanpage’u: https://www.facebook.com/Radom.2022/.


Organizatorem zmagań jest Uczniowski Klub Sportowy Technik. Zmagania odbywać się będą pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Współorganizatorami i partnerami wydarzenia są Gmina Miasta Radomia, Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email