Efektowne otwarcie sezonu ALPN 2015/16


Zdjęcie do artykułu: Efektowne otwarcie sezonu ALPN 2015/16

 

 

 

Ruszyła XVI edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej drużyn 7-osobowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o. Piłkarze już w pierwszej odsłonie zmagań zaprezentowali nieprzeciętną dyspozycję strzelecką. W pierwszej kolejce padło aż 61 goli.W tym roku na uczestników rozgrywek ALPN czeka mnóstwo niespodzianek, w tym komplet firmowych koszulek dla wszystkich, nagrody dla najlepszego strzelca oraz bramkarza! Przede wszystkim jednak trzeba podkreślić, że w pierwszej serii zmagań największą niespodziankę sami sobie sprawili piłkarze, którzy zaprezentowali ofensywny futbol, czego efektem w pięciu pojedynkach było ponad 60 goli.

Piłkarze dostosowali się także do wyjątkowej atmosfery panującej na obiekcie MOSiR-u. - Poziomu rywalizacji nie powstydziliby się nawet piłkarze występujący na ligowych boiskach – przekonuje Krzysztof Hajduk, koordynator rozgrywek z ramienia MOSiR. Strzelecki festiwal w czwartkowy wieczór rozpoczął Adam Najdzik z San Marino. Strzelec pięciu goli w boju z POL-POŻ objął tym samym fotel lidera klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców rozgrywek. W kolejnych pojedynkach jego wyczyn powtórzyli jeden z najmłodszych uczestników ligi – Robert Jaśkiewicz z Woli oraz Tomasz Krawiec z Szalonych Cytryn. Ten ostatni team, dzięki zwycięstwu 14:2 nad ekipą Prawie Jak Piłkarze został również pierwszym liderem rozgrywek.

Nie można pominąć faktu, że pomimo twardej, męskiej rywalizacji, nad której przebiegiem czuwali sędziowie Zbigniew Mortka oraz Józef Gałecki, gra toczyła się w duchu fair play. W sumie, arbitrzy tylko dwukrotnie sięgali po kartki do kieszonki, żeby utemperować atmosferę na murawie. Pierwsze „kartoniki” na swoich kontach zapisali: żółty - Damian Markowski z Future Team, czerwony – bramkarz Łukasz Gołębiowski z Friends of Archiwum. Zgodnie z regulaminem zmagań, golkipera drużyny czeka teraz dwa mecze pauzy.

Przypomnijmy, że rozgrywki ALPN toczyć się będą systemem „każdy z każdym” w rundzie jesiennej oraz wiosennej. Zachęcamy do odwiedzania strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o. oraz na stronie ligi - mosirradomalpn.futbolowo.pl

Wyniki 1. kolejki:
ARMED ORT - ORŁY RADOM 10:2: Stawarz 3, Stępniewski 2, Tuszyński 2, Piros, D. Czachor, K. Czachor, - Nogaj 2
SAN MARINO - POL-POŻ 10:3: Najdzik 5, Latała 2, Miłosz, Gajecki, sam. - Podsiadły, Mazurkiewicz, Rusiak
WOLA - NO NAME 11:3: Jaśkiewicz 5, P. Sobania 3, Korycki, Bujanowicz, Ł. Sobania – Kązmierczak, Stańczyk, Koziarski
FUTURE TEAM - FRIENDS OF ARCHIWUM 0:6: Mazurek 2, Krzysztofik, Szast, Mleczkowski, Puchalski
PJP - SZALONE CYTRYNY 2:14: Chmura, Zasada – Krawiec 5, Just 3, Abramczyk 3, Walasek, Duda, Kiepas

W 2. kolejce zagrają (8 października)
godz. 19.00 NO NAME - POL-POŻ oraz ARMED ORT - FRIENDS OF ARCHIWUM
godz. 20.10 SAN MARINO - SZALONE CYTRYNY oraz ORŁY RADOM - WOLA
godz. 21.20 FUTURE TEAM - PJP

uszyła XVI edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej drużyn 7-osobowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o. Piłkarze już w pierwszej odsłonie zmagań zaprezentowali nieprzeciętną dyspozycję strzelecką. W pierwszej kolejce padło aż 61 goli W tym roku na uczestników rozgrywek ALPN czeka mnóstwo niespodzianek, w tym komplet firmowych koszulek dla wszystkich, nagrody dla najlepszego strzelca oraz bramkarza! Przede wszystkim jednak trzeba podkreślić, że w pierwszej serii zmagań największą niespodziankę sami sobie sprawili piłkarze, którzy zaprezentowali ofensywny futbol, czego efektem w pięciu pojedynkach było ponad 60 goli. Piłkarze dostosowali się także do wyjątkowej atmosfery panującej na obiekcie MOSiR-u. Poziomu rywalizacji nie powstydziliby się nawet piłkarze występujący na ligowych boiskach. Strzelecki festiwal w czwartkowy wieczór rozpoczął Adam Najdzik z San Marino. Strzelec pięciu goli w boju z POL-POŻ objął tym samym fotel lidera klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców rozgrywek. W kolejnych pojedynkach jego wyczyn powtórzyli jeden z najmłodszych uczestników ligi – Robert Jaśkiewicz z Woli oraz Tomasz Krawiec z Szalonych Cytryn. Ten ostatni team, dzięki zwycięstwu 14:2 nad ekipą Prawie Jak Piłkarze został również pierwszym liderem rozgrywek. Nie można pominąć faktu, że pomimo twardej, męskiej rywalizacji, nad której przebiegiem czuwali sędziowie Zbigniew Mortka oraz Józef Gałecki, gra toczyła się w duchu fair play. W sumie, arbitrzy tylko dwukrotnie sięgali po kartki do kieszonki, żeby utemperować atmosferę na murawie. Pierwsze „kartoniki” na swoich kontach zapisali: żółty - Damian Markowski z Future Team, czerwony – bramkarz Łukasz Gołębiowski z Friends of Archiwum. Zgodnie z regulaminem zmagań, golkipera drużyny czeka teraz dwa mecze pauzy. Przypomnijmy, że rozgrywki ALPN toczyć się będą systemem „każdy z każdym” w rundzie jesiennej oraz wiosennej. Zachęcamy do odwiedzania strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o. oraz na stronie ligi - mosirradomalpn.futbolowo.pl Wyniki 1. kolejki: ARMED ORT - ORŁY RADOM 10:2: Stawarz 3, Stępniewski 2, Tuszyński 2, Piros, D. Czachor, K. Czachor, - Nogaj 2 SAN MARINO - POL-POŻ 10:3: Najdzik 5, Latała 2, Miłosz, Gajecki, sam. - Podsiadły, Mazurkiewicz, Rusiak (http://mosirradomalpn.futbolowo.pl)Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email