Utwory Pink Floyd w blasku księżyca, 9 kwietnia, bilety w CIT


Zdjęcie do artykułu: Utwory Pink Floyd w blasku księżyca, 9 kwietnia, bilety w CIT

Na wielkie muzyczne przedstawienia zaprasza 9 kwietnia do Radomia grupa Spare Bricks z Dolnego Śląska, czołowy polski coverband grający utwory słynnego brytyjskiego zespołu. Spare Bricks to pierwszy na świecie zespół wykonujący muzykę Pink Floyd z żeńskim wokalem. Bilety na koncert dostępne są w sprzedaży w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu, ul. Traugutta 3.

Co czeka nas w o godz. 19.00 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej?


Oczywiście przede wszystkim dwie godziny muzyki przez duże M. W świetnych wykonaniach dolnośląskiego zespołu Spare Bricks usłyszymy m.in. takie znane utwory, jak „Another Brick in the Wall part II”, „Shine on You Crazy Diamond”, „Comfortably Numb”, „Wish You Were Here”, „Hey You”, dwudziestominutową suitę „Echoes”, kilka bardziej współczesnych piosenek oraz większość repertuaru z najpopularniejszej płyty zespołu, czyli „The Dark Side of the Moon”. Z „Ciemnej strony Księżyca” pojawi się m.in. kompozycja „The Great Gig in the Sky”, w której ze słynną wokalizą zmierzy się Agnieszka Szpargała, główna wokalistka i zarazem saksofonistka zespołu. Kobiecy wokal to jeden z głównych elementów, jaki wyróżnia Spare Bricks wśród innych coverbandów grających piosenki Pink Floyd. Jak podkreślają członkowie grupy, nie chcą kopiować swego ulubionego zespołu dosłownie. Klasyczne utwory wykonują nadając im osobisty charakter, ale na pewno z szacunkiem dla oryginałów. Miłośnicy Pink Floydów nie będą zawiedzeni.
Koncerty Spare Bricks, podobnie jak występy Pink Floyd, to również niezapomniane spektakle multimedialne. Radomski  koncert przygotowywany jest z dużym rozmachem. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur, z którego artyści zrobią w odpowiednim momencie właściwy użytek. Ważnym elementem koncertu będą specjalne światła i lasery. Nie zabraknie  też oczywiście oryginalnych floydowskich  wizualizacji i filmów, tak charakterystycznych dla koncertów tego zespołu. W części wizualizacji wykorzystane zostaną zdjęcia autorstwa Leszka Paradowskiego.
W utworze „Another Brick in the Wall part II” nie zabraknie dziecięcego chóru. Do wykonania tej części koncertu zespół zaprosił chór dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu „Cantus Angelus”, którym kieruje Pani Maria Wrzesińska.
Spare Bricks istnieje cztery  trzy lata, zagrał prawie czterdzieści starannie przygotowanych koncertów. Jednymi z ważniejszych koncertów były cztery występy 21 i 22 marca w Olsztyńskim Planetarium, podczas których grupa zaprezentowała całą płytę „The Dark Side of the Moon” ze specjalnie na te wieczory wykonanymi wizualizacjami. Zespół gra zawsze przy pełnych salach, wszystkie dotychczasowe koncerty wyprzedane na wiele tygodni przed terminem. Grupa Spare Bricks doceniana jest nie tylko w Polsce. Jako pierwszy polski zespół trafiła do prestiżowego grona najlepszych coverbandów Pink Floyd, prowadzonego przez jeden z najbardziej znanych na świecie floydowskich portali internetowych www.pinkfloydz.com
Wszystkich fanów muzyki Pink Floyd zapraszamy na naszą stronę www i profil na FB.
www.muzykapinkfloyd.pl
https://www.facebook.com/MuzykaPinkFloyd/

9 kwietnia 2016, sobota, godz. 19:00
Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Rezerwacja i sprzedaż biletów (cena biletów 80 zł)
www.kupbilecik.pl  ,
Centrum Informacji Turystycznej ul. Traugutta 3

Wykonawcy:
* Spare Bricks A Pink Floyd Tribute Band:
Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa, wizualizacje,
Paweł Wrocławski – gitary,
Tomasz Gadzina – instrumenty klawiszowe,
Michał Słupski – perkusja.
*Chór: uczniowie  Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu –„ Cantus Angelus” pod kierunkiem Marii Wrzesińskiej

Patroni medialni
Echa Dnia ,  Twój Radom,
Organizator koncertu
Nu Media Olsztyn
Kontakt: Dariusz.Naworski@muzykapinkfloyd.pl , tel. kom. 510 069 388
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email