Umowa przygotowana. Hala i stadion coraz bliżej


Zdjęcie do artykułu: Umowa przygotowana. Hala i stadion coraz bliżej

W czwartek, 24 marca zostanie podpisana umowa na wykonanie prac projektowych oraz budowę hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ul. Struga. Przetarg - przypomnijmy - wygrało konsorcjum firm ROSA-BUD S.A i MAXTO sp. z o.o. z Krakowa. Jego oferta była najtańsza spośród złożonych i opiewała na kwotę 109 950 186 złotych.

Budowa Radomskiego Centrum Sportu to jeden z inwestycyjnych priorytetów miasta. – Konsekwentnie realizujemy projekt, o którym wielokrotnie mówiliśmy przez ostatnie miesiące. Za nami bardzo ważny etap przygotowań do realizacji inwestycji. Teraz jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Ruszą one już w połowie kwietnia - mówi prezydent Radosław Witkowski. Zanim jednak wykonawca wejdzie na plac budowy, kibice, którzy przez lata oglądali mecze piłkarskie przy ulicy Struga, ostatni raz będą mogli odwiedzić stary stadion. 10 kwietnia odbędzie się piknik z udziałem m.in. byłych piłkarzy Radomiaka.

Budowa hali sportowo-widowiskowej i pierwszy etap budowy stadionu potrwa 28 miesięcy. Hala sportowo-widowiskowa z pięcioma tysiącami miejsc siedzących powstanie na terenie od strony ulicy Struga. Równocześnie rozpocznie się budowa nowego stadionu sąsiadującego z halą. Zadaniem wykonawcy będzie: w przypadku hali opracowanie projektów wykonawczych i budowa obiektu, a w przypadku stadionu piłkarskiego - opracowanie całego projektu i budowa dwóch pierwszych, zadaszonych trybun, które pomieszczą łącznie 5,5 tysiąca widzów.

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email