Prace wykończeniowe nabierają tempa


Zdjęcie do artykułu: Prace wykończeniowe nabierają tempa

Na przełomie września i października, zgodnie z umowa z Głównym Wykonawcą, nastąpił znaczny postęp robót na Hali Sportowo-Widowiskowej powstającej w ramach Radomskiego Centrum Sportu.

W hali trwają roboty wykończeniowe na wszystkich poziomach. - Wykonana została m.in. specjalistyczna wylewka pod docelowe nawierzchnie sportowe, zgodnie z planem dokończono zadaszenie nad częścią okrągłą obiektu. Kibice pytają się też o trybuny, więc informuję, że zamontowano profile balustrad, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż siedzisk na trybunach - wylicza prezes Zarządu MOSiR-u, Grzegorz Janduła. W hali kontynuowane są działania murarskie i malarskie. Pełne rece roboty mają glazurnicy oraz specjaliści zajmujący się wentylacją. Tynkarze prowadzą intensywne działania zarówno w hali, jak i w tzw. strefie fitness. Obecnie trwa montaż ocieplenia i folii na dachu. - Po nim nastąpi czyszczenie dźwigarów konstrukcji dachu i malowanie - tłumaczy prezes MOSiR-u.

 

 

W kwestii łącznika do końca zmierzają prace mające na celu zamknięcie dachu oraz przygotowanie do wykonania posadzek w sali treningowej.

 

Na trybunie południowej stadionu natomiast zamontowano kolejne belki zębate i płyty trybun. Obydwie trybuny zyskały następne stropy z płyt. Przygotowywane są również potężne, metalowe konstrukcje pod kolejne elementy. Trwają także prace związane z montażem instalacji podposadzkowej na trybunie północnej, montażem stropów filigranowych oraz obróbką blacharską na dachu.

 

Od strony ulicy Jordana zmienia się także otoczenie hali. Wykonywana jest tam bowiem nawierzchnia placu.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email