Bezpieczna kąpiel nad zalewem


Zdjęcie do artykułu: Bezpieczna kąpiel nad zalewem

W trosce o to, aby okres wakacyjny był czasem radości i beztroski uczniów Mazowiecka Policja, jak co roku przygotowała pokaz instruktażowy pn. "Bezpieczna kąpiel". Była to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom i młodzieży o bezpiecznych zachowaniach i sposobach unikania zagrożeń w czasie letniego wypoczynku, zwłaszcza nad wodą. Tym razem spotkanie przygotowano na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na osiedlu Borki w Radomiu.

"Bezpieczna kąpiel" - już dziesiąty raz pod takim hasłem odbył się 16 czerwca festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku, który został przygotowany przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu. W spotkaniu uczestniczyło ponad tysiąc dzieci, które przywitał pierwszy Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz.

Policjanci Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu opowiadali uczestnikom festynu jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Wręczyli też dzieciom mnóstwo materiałów profilaktycznych właśnie o tym, jak uniknąć zagrożeń podczas wypoczynku. Przygotowano między innymi atrakcyjne pokazy umiejętności służb ratownictwa wodnego. Każdy chętny mógł też nauczyć się, jak wyciągnąć z wody tonącego i jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Swoje umiejętności zaprezentowali także radomscy strażacy. Nie odbyło się bez prezentacji tresury psów policyjnych. Był pokaz metody wahadłowej w poszukiwaniu zaginionych osób i przedmiotów - omówienie ubioru płetwonurka prowadzone przez strażaków. Była symulacja pościgu za przestępcami z użyciem skutera i łodzi policyjnej.

Festyn Bezpieczna Kąpiel zorganizowali wspólnie Urząd Miejski w Radomiu, Komenda Miejska Policji zs. w Radomiu, Komenda Miejska PSP w Radomiu, Środowiskowo-Lekarski WOPR Radom, Radomski WOPR, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Radomiu, Straż Miejska w Radomiu, Zespół Szkół Technicznych w Radomiu, Radomskie Klasyki.

Galerię zdjęć z wydarzenia możecie obejrzeć na naszym profilu Facebookowym kliakając ==> https://www.facebook.com/MosirWRadomiu/photos/?tab=album&album_id=904709446306009
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email